Před terapií:

V případě, že jste se rozhodli pro ošetření vašeho pejska Dornovou metodou ode mě, budu moc ráda. Pro objednání můžete využít následujícího odkazu, popř. mě můžete kontaktovat přes e-mail, či telefonem. Pokud bych Vám náhodou telefon nebrala, zrovna se asi věnuji jinému pacientovi a v tom případě mi můžete zaslat SMS a já vám zavolám zpět. Jestliže je váš důvod návštěvy pouze preventivní a váš pejsek nemá žádné zdravotní problémy, můžeme se na terapii vrhnout v prvním možném termínu. Pokud však nějaké zdravotní problémy už má, budu moc ráda za zaslání veterinární zprávy a případně i RTG snímků předem na e-mail i s kontaktem na ošetřujícího veterinárního lékaře. Prosím pročtěte si také podrobně kontraindikace, kdy Dornovu metodu nelze použít. Pokud si nejste jisti, neváhejte mě kontaktovat. 

Potřebuji něco s sebou?:

S sebou toho mnoho nepotřebujete – stačíte Vy, pejsek, něco pohodlného na sebe (terapie probíhá celá na zemi na podložce), popř. i vodítko, obojek a nějaké úplatky v podobě pamlsků.

Průběh terapie:

Celková terapie trvá cca hodinu a půl. Na začátku spolu probereme zdravotní stav vašeho pejska, popovídáme si o jeho problémech, kdy tyto problémy začaly a následně založíme “Kartu pacienta”. V průběhu našeho povídání se s pejskem seznámím a pokusíme se spolu navázat co nejlepší vztah tak, aby terapie probíhala v klidu a byla co nejpříjemnější pro všechny zúčastněné strany. Poté pejska s vaší asistencí položíme do lehu a začne terapie. Ošetřuji kompletně celé tělo pejska a nevěnuji se jen případnému problému. Tím se odhalí i posuny, které na první pohled nezpůsobují pejskovi žádné problémy. Samotné provedení Dornovy metody trvá cca hodinu. Po celou dobu terapie jste spolu se svým pejskem! Pokud bych během ošetřování narazila na propad obratle, je nutné takový obratel tzv. “vybaňkovat”. V tomto případě je nutné počítat s tím, že je třeba na postiženém místě pejska vyholit. Pokud není případ akutní, tak při prvním ošetření pejska a na zimu obvykle nebaňkuji, protože je nutné toto místo chránit před chladem.

Po terapii:

Po provedení Dornovy metody je třeba pejska udržet v klidu a vynechat aktivity, kterým se spolu běžně věnujete. Tedy žádné velké výletování, žádné tréninky, či závody. Pohyb pejska se doporučuje pouze na vodítku a jen na krátké venčení. Je možné, že po provedení terapie bude i více unaven – není třeba se znepokojovat, je to běžný projev. Je potřeba dát pejskovi čas, aby se vyrovnal se změnami, které se v jeho těle odehrály. Délka klidového režimu se odvíjí od aktuálního stavu zvířete, nejčastěji to však bývá okolo 3 dnů.

Kdy přijít znovu?

Pokud jste byli na terapii poprvé a opěrný aparát pejska se musel napravovat, doporučuji provést následnou kontrolu za cca 2-3 týdny. Vše ale záleží na domluvě a aktuálním stavu pejska. Při preventivním ošetření stačí opakovat Dornovu metodu cca 1-2x ročně.